המטבח הביתי של כל אחד מאתנו מעוצב בהתאם לבחירה האישית של כל אחד. ישנם אנשים שאינם נוהגים לבשל במהלך היומיום בביתם, ולכן הבחירה במטבח גדול ומרווח תהיה פחות רלוונטית עבורם בהשוואה לאנשים שמבשלים באופן יומיומי, ואפילו הופכים את הבישול להרבה יותר מסתם תחביב.

בין אם מדובר על מטבח שמשמש את דיירי הבית באופן יומיומי, שבועי או מזדמן בלבד – כל מטבח מוכרח להיות מאובזר עם מכשירים ואביזרים הכרחיים כמו כיריים לבישול, מיקרוגל לחימום מהיר של אוכל מוכן וכמובן תנור אפייה לבישול, חימום ואפייה של מאכלים שונים.

סוגי תנורי אפייה

ניתן לומר כי כיום קיים מגוון גדול של תנורי אפייה מדגמים שונים, של חברות שונות ואפילו גדלים משתנים. סוגי התנורים מתחלק לשתיים, כאשר ישנו תנוי אפייה בנוי ותנור אפייה משולב.

תנור אפייה בנוי הינו התנור הפופולרי ביותר בקרב בתים רבים, בעיקר בתים של משפחות או כאלו האוהבים את המטבח ומלאכת הבישול. מדובר על תנור אפייה שמצוי בתוך מקום ייעודי במטבח, כמו גומחה בתוך קיר או ארון מיוחד שהינו חלק מכלל יחידות וארונות המטבח. כך מצד אחד התנור משלב יחד עם כל האביזרים שנמצאים במטבח, וגם אינו נראה בולט ונוכח במבט ראשוני.

תנור אפייה משולב הינו תנור גדול הרבה יותר מתנור אפייה בנוי, מכיוון שזהו תנור המשלב חלק של אפייה וחלק של בישול על גבי כיריים. תנור אפייה כזה הינו יחידה אחת של תנור וכיריים, כאשר התנור אפייה נמצא בחלק התחתון ומעליו קיימת יחידה של כיריים עליהן ניתן לבשל. תנור אפייה מסוג זה מתאים בעיקר לדירות שותפים, זוגות או יחידים שלרוב עוברים בין דירות שכורות וכך יכולות לקחת איתן את התנור והכיריים בכל מעבר דירה.

תנור אפייה – פרקטיות ועיצוב במטבח

כאשר מחליטים על עיצוב או שדרוג מטבח, מומלץ לבחור בתנור אפייה בנוי של חברת סונאר. תנור בנוי סונאר משתלב באופן הרמוני יחד עם כל עיצוב המטבח, כך שנוסף על הפרקטיות הגדולה של התנור המטבח זוכה לעיצוב מרשים ויוקרתי המעניק ייחוד ויופי לכל חלל המטבח.