תכנון נכון של התזונה לכל כלב בהתאם לגילו ולגזע שלו היא מהותית בשמירה על בריאותם ולמען אורך חיים ארוך ככל האפשר של כל כלב.

בעלי כלבים רבים מעוניינים שכלבם יהיה חזק ואיתן, בעל אנרגיה כך שיוכל להשתולל ולהוציא את מירב המרץ שלו.

שמירה על המאזן התזונתי של הכלב

שמירה על המאזן התזונתי של הכלב היא מהות הטיפול בו, יש להקפיד ולהעניק לו מזון של יוקונובה המותאם עבורו ולהימנע מלהציע לו סוגי מזון שאינם בריאים ואף עלולים להזיק לו ולגרום להרעלה בגופו.

כלב אשר מקבל את כל אבות המזון המומלצים עבורו באוכל ייעודי שנרכש עבורו, הוא בעל שיניים בריאות ונקיות. בנוסף לכך, הוא יכול לאכול גם מהאוכל של בעליו אם הווטרינר אישר זאת, אך יש להקפיד שיאכל את האוכל הבסיסי שלו ולא רק את המזון כמו שאר בני המשפחה.

אם מדובר בגורי כלבים רכים יש לרכוש עבורם מזון לכלבים המיוצר לגילאים הצעירים המכיל כמות גדולה של חלבון. כמו כן הם זקוקים למזון המועשר בוויטמינים. המזון המתאים ביותר עבורם הוא בגרגרים קטנים כך שיוכלו ללעוס אותם בקלות.

כלבים בעלי משקל גוף גבוה, יקבל מפרט תזונתי מהווטרינר כדי שעומס המשקל לא יכביד על פעילותם. כלבים גדולים יותר שהם פעילים מאד לאורך היום זקוקים גם הם למזונות בעלי הרבה חלבון כדי לבנות את מסת השריר וכמות גדולה של קלוריות כך שיוכלו להיות בעלי אנרגיה רבה לצורך הפעילות מלאת המרץ שלהם. כמו כן הם זקוקים גם כן לוויטמינים בתוך מזונם כדי לשמר את המפרקים והסחוס במצב תקין.

רבים מהמאכלים המיוצרים עבור הכלבים מכיל סלמון או כבש. מדובר בחלבונים שחשובים מאד עבורם אך עם זאת יש לתת להם בשלב ראשון כמות קטנה כדי לוודא אם הם מפתחים אלרגיה לחלבון זה או לא. רק אם הכול תקין לאחר יום יומיים, אפשר להמשיך בתזונה זו.

חשוב להיות ערניים ולשים לב לכל תרחיש כדי להעניק לכלב מעטפת של בריאות תוך שימוש במזון ייעודי עבורו.