אין ספק כי המטבח הוא מרכז הבית. אנו מבשלים בו, אוכלים, ולרוב בני המשפחה נהנים להיפגש בו. אוכל ושיחות חולין הולכים יד ביד. מכיוון שכך, עיצוב המטבח כה חשוב, כאשר אחד האלמנטים הבולטים בו, הוא השיש.

 

חומר גלם אופייני למטבחים

כמעט בכל בית תמצא חיפוי שיש. הוא פרקטי לניקוי, עמיד וחסין, מגיע במגוון צבעים, מרקמים וטקסטורות, ואם מדובר במטבח פתוח, סביר להניח שגם האורחים יבחינו בו. את מחיר השיש קובעים בראש ובראשונה על פי רמת איכותו, וכמובן על פי סוג השיש.

 

שיש גרניט

הגרניט הוא שיש טבעי לחלוטין, ומכאן שהוא חזק, עמיד וחסין. הוא ניחן באיכותו, מראהו מרשים וייחודי, לא תמצאו עליו שריטות. בין כל סוגי השיש האחרים, בהחלט ניתן לומר שהוא לא היקר ביותר, מחירו נמצא במקום טוב באמצע.

 

שיש אבן קיסר

אולי השיש הפופולארי ביותר בארץ. בלא מעט מטבחים, ניתן למצוא אותו. למרות שזהו שיש סינטטי, יש בו גם קוורץ, מה שתורם לחוזקו ועמידותו, הוא מאפשר טווח עיצוב נרחב, ניתן למצוא אותו בשלל גוונים וסוגי גימור. אולם לחום גבוה הוא איננו עמיד, וכן רגיש לשריטות. לכן זהו אחד מסוגי השיש היותר זולים בארץ.

 

פורצלן

שיש פורצלן הוא שיש יוקרתי. אחד מבין הסוגים האיכותיים ביותר, הוא עמיד מאוד, ובהחלט ניתן להניח עליו סירים חמים, שכן איננו רגיש לחום. בנוסף, הוא איננו צובר כתמים, מה שרק מעלה את ערכו. בשל כל התכונות הללו ומראהו, שיש פורצלן יקר בהשוואה לסוגי שיש אחרים.

 

קוריאן

גם שיש קוריאן נחשב לאחד היקרים ביותר. הוא ניחן בעמידות רבה וחוזק, אולם הוא כן רגיש לכתמים. את העובדה הזו חשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים את סוג השיש.