תזונה אצל כלבים היא חשובה ביותר מכיוון שהם אינם יכולים לנהל את תזונתם לבדם, אם אוהבים לאכול מכל מה שבסביבתם וכלבים עלולים לפתח אלרגיות, בעיות בריאותיות והשמנה אם בעליהם לא יקפידו על אוכל איכותי ומותאם עבורם. איך יודעים להתאים אוכל לגורים, אספנו 5 טיפים עבורכם. 

התייעצו עם אנשי מקצוע

כשיש גור כלבים בבית,  אתם רוצים לעשות את הדבר הנכון עבורו. הכי חשוב להכיר את הכלב, סוגו, סוגי הבעיות הבריאותיות שהוא עלול לסבול מהם, אלרגיות ועוד. פנו לווטרינר שלכם ובקשו ממנו להמליץ לכם על סוג האוכל המתאים ביותר. להמשך קריאה אודות אוכל לגורי כלבים

מזון רטוב או יבש

על פניו אוכל יבש הוא המומלץ ביותר עבור כלבים, אבל לעתים גורים צעירים מתקשים בלעיסת המזון היבש ושיניהם אינן חזקות מספיק, לכן כדאי להעדיף מזון שימורים, מזון רטוב קל ללעיסה. 

איכות ולא כמות 

אוכל לכלבים בכלל ולגורים בפרט, אמור לכלול את אבות המזון, להיות עשיר בחלבונים המסייעים לכלב בגדילתו, שומנים טובים וויטמינים. הקפידו לבחור אוכל איכותי ואל תתפתו לכמות גדולה יותר, או למחיר מפתה. 

מה כלבים אוהבים? 

ממש כמו בני אדם לכלבים יש טעם משלהם ולא תמיד הוא זהה. יכול להיות שהכלב שלכם יעדיף אוכל כזה או אחר. חשוב שהמזון של הגור שלכם יכיל מרכיבים כמו כבש או דגים, שהם בעלי ערכים תזונתיים טובים יותר ועדיף שיהיה מבוסס על שיבולת שועל או אורז. 

כמה צריך הגור לאכול

יצרני מזון לכלבים דואגים לציין על אריזות המזון את הכמות המומלצת לצריכה ביום לפי גודל הכלב, משקלו וסוגו. המלצות אלה מבוססות על המלצות תזונאי כלבים, יצרני המזון ואם אינכם בטוחים כדאי לבדוק עם הווטרינר מהי הכמות הנכונה. מידע נוסף באתר https://mhaim1.com/