הליכון הוא אולי כלי האימון הכי נמכר, אך לצד הרכישה יש להכיר את התקלות הנפוצות על מנת לתפעל אותו כראוי.

 

תקלה בלוח הממוחשב

בכל הליכון יש לוח ממוחשב שאיתו ניתן לא רק להדליק ולכבות את המכשיר אלא לבצע שליטה בכל מיני סוגים של תוכניות אימון. ישנם לוחות יותר מתקדמים וישנם כאלה שמציעים פעולות בסיסיות יחסית, אך בכל מקרה יהיה מדובר בלוח במידה ונהרס שיצריך הוצאה כספית לא מעטה עבור אחד מן החלקים היותר יקרים שנמצאים בהליכונים.

צרו קשר עם טכנאי תיקון הליכונים.

 

שחיקה של הרצועה

ברגע בו הרצועה מסתובבת לה שוב ושוב על ההליכון ועליה גם רצים, באופן די טבעי ניתן לצפות כי הרצועה המחוספסת הזו תתחיל להישחק ולהראות סימנים של שחיקה גם כן. כדאי לשים לב ולבצע תחזוקה נכונה הניתנת בזמן ומונעת שחיקה של חלקים אחרים כתוצאה מהשארת רצועה לא תקינה.

 

תקלה בשיפוע

מכשירי ריצה רבים מגיעים עם האפשרות להוריד ולהעלות את השיפוע שלו, וזאת על מנת להגביר את הקושי בשעת הריצה או ההליכה. במידה והשיפוע לא תקין יש לבחון האם ישנו חפץ או לכלוך שמפריע לפעולה של השיפוע. לרוב תוצג גם תקלה על גבי המסך עצמו מסוג E6. במידה ולא נמצאה בעיה גלויה לעין יש להזמין טכנאי הליכונים מרחובות שיבחן את ההליכון בכל היבט שיכול להשפיע על התקלה.

 

תקלה 2E

תקלה בהליכון vo2 מן הסוג הזה מופיעה על גבי המסך ואינה מאפשרת לתפעל את מכשיר הריצה. על מנת לנסות לכייל מחדש את המכשיר ניתן לנתק אותו כליל ולחבר מחדש. במידה והבעיה נותר ניתן לבדוק את המסוע עבור לכלוך שאולי מפריע לתנועה.

למיחדע נוסף יש לפנות אל יוני טכנאי הליכונים.

 

בעיה של המנוע

אחרי שנים רבות של שימוש זה בהחלט יכול להיות שהמנוע כבר יחווה סוג כזה או אחר של תקלה. אם המנוע גורם לבעיות בתפקוד ההליכון בהחלט יכול להיות שהגיע הזמן להחליפו.

 

באתר treadmill.co.il תוכלו לקרוא בהרחבה על שירותי תיקון הליכונים ומתקני ספורט