אין ספק כי כל חמשת החושים מאוד חשובים לנו ויש להם השפעה אדירה על איכות החיים שלנו. אך אין גם ספק כי אפשר להסתדר היום באורח החיים המודרני עם לקות באחד החושים וכי בעיה בחוש מסוים היא ממש לא סוף העולם. כזה הוא גם המקרה כאשר אנחנו מדברים על לקות בחוש השמיעה. עליכם לדעת כי כיום יש כלים מצוינים כמו מוצרים להגברת השמע אשר יעזרו ללקוי שמיעה וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להכיר את הכלים הללו ולעשות בהם שימוש יומיומי.

הכלי הראשון אשר יכול לסייע לכם רבות ולעזור לכם להתגבר על הלקות שלכם זוהי שפת הסימנים. שפת זו אשר מדברים אותה בעזרת הידיים היא שפה לכל דבר ועניין ואם יש לכם לקות שמיעה רצינית כדאי לכם להכיר את השפה הזאת מכיוון שיש לה יתרונות ברורים.

עליכם לדעת כי התחום של מכשירי שמיעה התפתח רבות בשנים האחרונות וכיום אפשר לעשות שימוש במכשירים של חברת אודיוקר, ולשמוע הרבה יותר טוב מבעבר. לכן כדאי לכם לחקור על הנושא ולמצוא את המכשיר הטוב ביותר מכיוון שברגע שתשימו אותו באוזן מאוד יכול להיות שפתאום תשמעו הרבה יותר טוב.

דרך נוספת להבין מה מתרחש סביבנו ועל מה אנשים מדברים היא פשוט לקרוא שפתיים. קריאת שפתיים היא הרבה פחות מסובכת ממה שזה נשמע ואפשר ללמוד את השיטה הזאת בצורה מצוינת ואיכותית.

השאלה אם אנחנו שומעים או לא תלויה גם הרבה מאוד בסביבה שלנו. על כן כדאי להסביר לסביבה כי אתם לקוי שמיעה וכך הם יתחשבו במצבכם וידעו להתאים אותו לבעיה שאתה אתם מתמודדים. עליכם לדעת כי הדבר האחרון שאתם צריכים זה להתבייש בלקות שלכם ואת זאת כדאי לזכור.

מי שיש לו ביטחון עצמי יריגש טוב עם כל לקות שיש לו וכך גם בנוגע ללקות שמיעה. על כן עליכם לדעת כי ביטחון עצמי גבוה הוא 50% ואף יותר ממה שאתם צריכים בכדי להסתדר עם הלקות.