אחד התהליכים החשובים ביותר שעלינו לבצע במבנה, מגורים או עסקי, בין אם מדובר במבנה חדש או ישן, זה זיפות הגג. מדובר בתהליך שיש לבצע כמעט מדי שנה, זאת על מנת לשמור על גג אטום ומבודד.

כידוע, גג של מבנה עלול להתמודד עם מצבים שונים, אשר עלולים להשפיע על הדיירים שמתגוררים או עובדים בקומה האחרונה (זו שנמצאת מתחת לגג). עם הזמן חומרי האיטום מתבלים ואינם יעילים עוד. עם הזמן ייתכן שיווצרו תהליכים שישפיעו על איכות הגג וימנעו ממנו להיות מבודד כפי שאנחנו רוצים. בקיץ זה יכול להיות משמעותי, מאחר ואז הטמפרטורה בחדר יכולה לעלות, בחורף זה יכול להשפיע, שכן אם יש חורים בגג, זה עלול להוביל לכניסה של מי גשם פנימה.

לכן הפתרון הוא זיפות הגג. זאת יש לעשות על ידי גורם מקצועי שמתמחה בכך כמו אוטמים, בעזרת חומרי זיפות מקצועיים. מדובר בתהליך שכולל מספר שלבים אשר מיד נציג אותם, אך לפני חשוב להדגיש, התהליך חייב להתבצע זמן מה לפני תחילת הקיץ, על מנת להגיע אל החודשים החמים מוכנים.

 

מה הם השלבים בתהליך

שלב ראשון, יש לנקות את הגג ולהסיר ממנו את כל הדברים, על מנת שיהיה ניתן לזפת אותו כמו שצריך בצורה חלקה ונוחה.

שלב שני, יש לדאוג להכין את החומרים מבעוד מועד. חלק מהחומרים יש צורך להכין ביום בו מבצעים את העבודה. אין טעם להכין אותם לפני כן, שכן זה עלול לפגוע בתהליך עצמו.

שלב שלישי, יש להניח את החומרים כמו שצריך ולוודא שהתהליך מתבצע בצורה נכונה. יש לבצע בדיקות מקיפות בסיום התהליך, על מנת לוודא שהגג אכן אטום כמו שצריך ואין זרימה של מים או חומרים אחרים פנימה.

 

למידע נוסף וייעוץ על ידי איש מקצוע – זיפות גגות באתר otmim.