כמה חשובים לנו החיים שלנו! כולנו שואפים להאריך ימים מתוך בריאות ושמחה. אבל בכל עת אנחנו שומעים על מפגעים שונים ועל נזקים חמורים אשר בני אדם סופגים. בנוסף יש נזקים אשר מתבטאים ברכוש. כמה פעמים ניזוקו מבנים באופן חמור? כמה פעמים הלך רכוש יקר ערך לאיבוד בגין פגיעה במבנה? זו הסיבה לכך שלקוחות רבים תרים אחר חברה מקצועית עבור מיגון מבנים קיימים.

האם ניתן למגן מבנה קיים?

הבנייה כיום שונה בתכלית מתהליכי הבנייה שהיו נהוגים בעבר. כיום יש תקנים שונים המחייבים את היזמים. ובכל בית או מבנה יש מרחבים מוגנים. אבל מה בדבר המבנים הישנים? האם השוהים שם יהיו חשופים לסכנות? האם המבנה והרכוש שהוא מכיל יינזק בגין היות המבנה בלתי מוגן? זה לא חייב להיות כך. כי ניתן לבצע מיגון מבנים קיימים.

אלמנטים שונים למיגון המבנה

יש כיום מגוון אלמנטים אשר מטרתם היא לחזק ולבסס את המבנה הקיים ולמגן אותו כראוי. תהליך המיגון הינו שונה ממבנה למבנה, והוא מושפע ממצב המבנה, גודלו, מיקומו וכן מבחינת המטרה הסופית אליה חותרים. אך תמיד המטרה המסומנת תהיה להתאים את המבנה לתקני הבטיחות ולעשות אותו למקום ממוגן ובטוח אשר השוהים או המתגוררים בו יוכלו להיות במקום בלי חרדות ופחדים.

תהליך מקצועי להשגת המטרה

כדי להשיג את המטרה במלואה נכון יהיה לפנות אל חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום המיגון. אם כי יש לשים דגש מיוחד על נישה זו של מיגון מבנים קיימים. שכן אין דומה הקמת מבנה ממוגן למיגון מבנה קיים. במקרה השני מדובר על אתגר של ממש שכן לא נעשית כאן פעולה של בנייה מן היסוד. אלא על תהליך שמתלבש על המבנה הקיים וחותר להתאים אותו לתקני הבטיחות ולעשות אותו לממוגן.

אלמנטים, תהליכים, איכות עבודה

התוצאה המתקבלת מתהליך המיגון נובעת בצורה ישירה מהמרכיבים של התהליך. כדי שהמבנה אכן יהיה ממוגן היטב חשוב מאוד שייבחרו האלמנים המתאימים. ואת זה רק איש מקצוע יודע לעשות. לכן חשוב לברר על איכות העובדה ועל יישום התהליך של מיגון המבנה.