לא מעט נשים אחרי הריון, לא מרגישות בנוח ללבוש בגדים שהן היו רגילות ללבוש לפני שנכנסו להריון. בין אם זה בגלל שהגוף עדיין לא חזר אל המבנה המוכר שלו, כפי שהוא היה וכפי שהן זוכרות אותו, ובין אם זה בגלל סיבות אחרות, מובנות מאוד, כאבים וכדומה.

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא בבגדי ים לנשים ובפרט ביקיני. נשים רבות, בעיקר צעירות אך לא רק הן, נוהגות ללבוש ביקיני כשהן הולכות לים או לבריכה. ברגע שהן נכנסו להריון, אז הן נאלצו לוותר עליו באופן טבעי, ואחרי ההיריון הן רוצות לחזור וללבוש אותו. העניין הוא, שלא תמיד זה מסתדר. לא תמיד זה יכול להתאים, לא תמיד זה נוח ולא תמיד זה מתאים להן מבחינות אחרות. צריך לומר, שיש גם נשים שמרגישות שזה לא הולם כעת ללבוש ביקיני, הרי הסטטוס השתנה, ולכן הן צריכות להתאים את עצמן אליו.

אך לא חייבים בהכרח ללבוש ביקיני כשהולכים לים או לבריכה. אפשר ללבוש גם בגד ים שלם ועדיין ליהנות מעיצוב ייחודי ומרשים, עדיין להיראות נאות ויפות. הרי ידוע שלא הבגד עושה את האדם, אלא האדם עושה את הבגד, והבגד בטח לא משפיע על המראה באופן בלעדי.

כיום אפשר למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לקנות בגדי ים מלאים או בגדי ים אחרים עבור נשים אחרי הריון כמו שניתן למצוא בחנות מורנה. כל מה שצריך לעשות זה פשוט לבחון מה יש בחנויות, מה יש בקטלוגים של מעצבים ומעצבות מובילים ולהכריע בשאלה, מה נכון לקנות ומה לא.

צריך לומר, שלפחות עבור חלק מהנשים, אלו אשר ירצו לחזור יום אחד וללבוש ביקיני, הרי שזה שלב מעבר, סביר להניח שתוך כמה חודשים ואולי תוך קיץ אחד, הן יוכלו לחזור וללבוש את אותו ביקיני שהן לבשו לפני ההיריון ואם לא אותו, אז בוודאי ביקיני אחר שהן ימצאו בחנויות או באתרי אינטרנט מתאימים. יש לא מעט סגנונות וסוגים אשר יכולים להתאים עבורן, ברגע שיגיע הזמן לכך מבחינתן.