אם כל סוגי אוכל לכלבים היו זהים היה קל הרבה יותר לבחור אוכל לכלבים. אבל יש מגוון כזה גדול של אוכל לכלבים ובעלי הכלבים מתבלבלים מהמבחר. הם  מתקשים להחליט מה הוא אוכל לכלבים שהוא טוב או לפחות אוכל לכלבים שמתאים בצורה נכונה לכלב שלהם .יש סוגים שונים של אוכל לכלבים שהוא איכותי גם שיקולים כלכליים משחקים פה תפקיד.

שיקולים כלכליים בבחירת אוכל לכלבים

יש הרבה בעלי כלבים נהדרים שקשה להם לממן אוכל מהמובחר ביותר. והם חייבים להתפשר ולקנות אוכל שהוא פחות יקר כדי להאכיל את הכלב או את הכלבים שלהם. יש אנשים שיש להם כלבים גדולים שאוכלים כמות גדולה של מזון, והם לא יכולים להרשות לעצמם לקנות את האוכל המובחר ביותר. יש גם אנשים שיש להם כמה כלבים והם צריכים כמות גדולה של אוכל ולכן הם נאלצים מידי פעם לקנות גם אוכל פחות יוקרתי.

יותר יקר זה יותר טוב?

האם המזון היקר הוא טוב? יותר האם אוכל רפואי זה המזון הנכון? איך להתאים את האוכל בצורה נכונה לכלב שלכם? גם לכלבים יש העדפות שונות. יש כלבים שהם מפונקים ולא מוכנים לאכול כל סוג של אוכל לפעמים זה לא פינוק אלא הרגל. אם נתתם שנים רבות אוכל מסוים לכלב והוא התרגל אליו יהיה לו לפעמים קשה להתרגל למזון חדש. לפעמים קיבלתם את הכלב מבעלים אחרים שנתנו אוכל מסוג מסוים. הכלב לא מעוניין לאכול אוכל מסוג אחר אתם רואים שהכלב לא אוכל ואתם הופכים מודאגים.

שאלות והתלבטויות

יש שאלות רבות והתלבטויות רבות לגבי אוכל לכלבים. אתם עומדים בסופר או בחנות הייעודית למוצרי כלבים, מסתכלים על המבחר הגדול ולא בטוחים מה הסוג הנכון והמתאים לכלב שלכם. אם אתם מגדלי כלבים חדשים, וחדשים בנושא הזה כדאי ללמוד קצת על הכלב, כדי להכיר ולהבין איזה אוכל מתאים לו ביותר. חשוב לזכור שכלבים הם לא אוכלי בשר מובהקים כמו חתולים.

האם כלב יכול להיות צמחוני או טבעוני?

כלבים רבים אוכלים אוכל מגוון יותר מאשר חתולים אבל עדיין חלבון בשר צריך להיות המרכיב המרכזי בתזונה שלהם, למרות שיש היום גם אנשים שמעבירים את הכלבים לתזונה טבעונית וצמחונית. בסוגיה של האם זה נכון לעשות זאת היא סוגיה שיש סביבה ויכוח גדול.