גורי כלבים וחתולים הם מקור לאושר צרוף. התמימות, הפרצופים והצעדים המגושמים, הופכים אותם לנכס שמעלה לנו חיוך ענק על הפנים. כחלק מתהליך ההתפתחות שלהם, חשוב מאוד להקפיד להעניק להם את האוכל המתאים עבורם – כזה שמורכב מערכים תזונתיים חשובים.

מהו אוכל לגורים?

תהליך ההתפתחות הפיזית והשכלית של גורי כלבים או חתולים, הוא תהליך מהיר מאוד, שלעיתים אורך גם כמה חודשים קצרים. תהליך ההתפתחות מושפע ממגוון רחב של מרכיבים – החל מהיחס שניתן לגור, צורת האילוף וכמובן ההיבט התזונתי. המרכיב התזונתי משחק במקרה הזה תפקיד מרכזי, מכיוון שמערכת העיכול של הגורים אינה יודעת להתמודד עם כל סוג של מזון, ולכן החשיבות של אוכל לגורים חשוב כפליים.

אוכל לגורים מכיל מרכיבים וערכים תזונתיים שחשובים להתפתחותו של בעל החיים, ומעניקים לו את היכולת להתפתח בצורה תקינה. כפי שאנו נמנעים מלתת לילדים קטנים ובפרט לתינוקות, סוגי אוכל מסוימים – כך גם עלינו לנהוג עם הגורים. אוכל לגורים מכיל כמות גדולה של נוגדי חמצון (אותם חומרים שמאפשרים למערכת החיסון של הגוף להתמודד עם איומים ועם תאים מסוכנים), חומצות שומן (אומגה 3 ואומגה 6) וכמובן סיבים פרוביוטים שמעניקים את היכולת לעכל את המזון בצורה יותר טובה. חשוב לציין שקיים הבדל בין האוכל שניתן לגורי כלבים אל מול האוכל שניתן לגורי חתולים – מערכת העיכול פועלת בצורה שונה, השיניים מסוגלות לאכול דברים שונים וכו'.

כיצד לבחור את האוכל המתאים ביותר?

ובכן, שלב בחירת האוכל המתאים ביותר לגור שלכם מתבסס על כמה מרכיבים.
ראשית, התאימו אותו לסוג בעל החיים שברשותכם. סוג המזון שרלוונטי וחיוני לגורי כלבים, שונה מסוג המזון שרלוונטי וחיוני לגורי החתולים. כמו כן, מערכת העיכול של בעלי החיים הללו שונה, והיא יודעת להתמודד בצורה שונה עם מזון.
שנית, נסו לגוון עם הטעמים. נסו כמה סוגי מזונות, עד שתזהו את הטעם המועדף על הגור שלכם.
שלישית – תהיו ערים! שימו לב כיצד הכלב או החתול מגיבים לאוכל. לעיתים ניתן להבחין בדפוס התנהגות שונה ולמנוע בעיות שעשויות לצוץ מבעוד מועד.